czwartek, 10 czerwca 2010

Jak pobrać tapetę?

Jak pobrać tapetę na pulpit?
1. Jeśli obraz nie pobiera się automatycznie, a otwiera się w przeglądarce, kliknij na nim prawym przyciskiem myszy i wybierz „Ustaw jako tło pulpitu”.
2. Jeśli obraz pobrał się na dysk Twojego komputera, kliknij prawym przyciskiem myszy na pulpicie, wybieramy Właściwości -> zakładka Pulpit -> Przeglądaj. Wybierz z dysku żądany obraz.

Czemu tapety mają różną wielkość?
Pod zdjęciem każdego widoku podany jest link do obrazka w największej wersji udostępnionej przez autora. Niektórzy dzielą się swoimi pracami w dużej rozdzielczości, inni wrzucają do Sieci fotki w małej rozdzielczości. Na bloga wrzucam zdjęcia o szerokości co najmniej 1024 pikseli, która jeszcze porządnie wygląda po ustawieniu na pulpicie. :)

Od września 2011 nowe posty zawierają przy zdjęciach linki prosto do galerii autora. Tam możesz samodzielnie wybrać odpowiednią rozdzielczość zdjęcia do pobrania.

Co to za napis „CC BY-SA” przy niektórych widokach?
Oznacza to, że autor udostępnił swoje zdjęcie na licencji Creative Commons „Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach”. Przykładowe założenia takiej licencji znajdziesz tutaj.

Skąd bierzesz te wszystkie fotki widoków?
Bardzo chciałbym odpowiedzieć, że z własnego aparatu, ale póki co zagraniczne wycieczki pozostają w sferze moich marzeń. :)

A na serio: zdjęcia znajduję w m.in. w serwisie fotograficznym Flickr.com (który każdemu polecam odkryć samemu) i zasobach Wikimedia Commons.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Powiązane wpisy